Valiot

Kun koirasi valioituu tai tiedät jonkun jäsenen koiran valioituneen, lähetä tiedot sihteerille tai puheenjohtajalle.

2018 

KVA

FI KVA lbn Wellspring Justincase Isadora ’Iisa’ om. Vuokko & Teijo Matero

 FI KVA ja FI MVA  knn Goldgingers Ptarmigan Om. Leena Kangas-Järviluoma & Antti Järviluoma 

 

JVA

NO JVA POHJ JVA Knu Ruokorapseen Bono ’Bono’ Om. Hanna Niskanen

 POHJ JVA lbn Coriander's Westwind  "Pusu" Om. Riitta Heikkinen

 

MVA

 FI MVA & SE MVA(N) Kkn Juhellus Wonderful Quality Om. Hertta ja Tenho Pesonen

FI MVA & EE MVA Sku Pyymäen Tuuliviiri ’Topi’ Om. Tanja Manerus

 FI MVA Knu Thanks Again Ewan McGregor Om.Birgitta Immonen

 FI MVA Sku Heilurihännän Wise Tiger  "Wise" om. Marja Viippola

 

 


2017


KVA

FI KVA lbn Boompaw's Suzuki Marauder, om. Taina Kytölä ja Juha Pelttari

SE KVA lbu Namusillan Heinähukka, om. Pekka Laurikkala

 

JVA

FI JVA knu Meringue's Rumba And Samba, om. Jose Quiroz Salonen

FI JVA SE JVA nsu Hillitön Tulenleikki, om. Mari & Vesa Turpeenoja

SE JVA lbu Mallorn’s Comet, om. Kaisa Kauppinen ja Hannu Rastas

POHJ JVA NO JVA lbu Mallorn’s Libra, om. Kaisa Kauppinen ja Hannu Rastas

POHJ JVA NO JVA lbu Fiin Land Rover, om. Kaisa Rimpiläinen

POHJ JVA NO JVA skn Comics Blue Replica, om. Elisa Pietarila ja Pasi Vähäkuopus

DK JVA knu Ruokorapseen Bono, om. Hanna Niskanen

 

MVA

FI MVA lbu Tawastway's Nordic Fox, om. Essi Häikiö

FI MVA sku Toffedreams Walla Walla Racetrack, om. Vesa Turunen

C.I.B. knn Riverside Fellow’s Child Of Sun Rise, om. Marita Kivimäki

C.I.E SE MVA(N) LV MVA kku Chesscurl Amadeus, om. Ritva Ylitalo

 

RTVA

FI RTVA skn Filurin Villi-Viini, om. Kaisu Isola

 


2016


KVA

FI KVA lbu Namusillan Nokitiainen om. Jari Juvani

NO KVA lbn Kulteen Strömmingsbådan om. Henri Kaakinen

SE KVA lbn Masterkey's Fix Jezebel om. Terhi & Antti Honkarinta

 

JVA

FI JVA knn Meringue's Sandy Road om. Erika Jylhä-Pekkala & Hilkka Linnakangas

FI JVA SE JVA lbu Fiin Land Rover om. Kaisa Rimpiläinen

FI JVA SE JVA skn Comics Blue Replica om. Elisa Pietarila & Pasi Vähäkuopus

SE JVA lbn Coriander's Westwind om. Riitta Heikkinen

SE JVA lbu Mallorn's Libra om. Kaisa Kauppinen ja Hannu Rastas

FI JVA nsu Mäkiharjun Zupreme Touch om. Anu & Ville Juutilainen

SE JVA lbn Boompaw's Suzuki Marauder om. Taina Kytölä & Juha Pelttari

 

KVA-J

FI KVA-J lbn POHJ JVA BH Buckthorn's Coriander om. Riitta Heikkinen

 

AVA

FI AVA skn Flathounds Expect Fire om. Henna Mikkonen 

 

MVA

FI MVA lbu Soldalens Northern Bell om. Tanja Vehniäinen & Sami Parttimaa

POHJ MVA SE MVA(N) knn Riverside Fellow´s Child Of Sun Rise om. Marita Kivimäki

C.I.B. POHJ & FI & SE(n) & NO MVA kknu Juhellus Unified Flame om. Olavi Koskinen ja Päivi Erkko-Koskinen

 


2015


KVA

FI KVA lbu Batzi´s Roller “Elmo“  om.Helena /Tero Ollikainen (2014)

FI KVA knu Indian Story's Easy Winning “Joona“ om. Tanja Tenhonen 

FI KVA-J (hirvi) lbu Pendolinon Badding “Sisu“ om. Pekka Savela 

FI KVA lbn Masterkey's Fix Jezebel “Lempi“ om.Terhi ja Antti Honkarinta 

FI KVA lbn Namusillan Ihmetyttö “Viima“ om. Maria Tero 

FI KVA FITVA knn Ruokorapseen Aurora “Peppi“ om. Teija Hemmilä 

 

JVA

FI JVA lbu Mallorn's Libra "Into" om. Kaisa Kauppinen, Hannu Rastas

FI JVA lbu Merivillan Impreza "Pakuri" om. Mikko Mathlin 

FI JVA lbu Bridgehill's Dalton Benjamin Ben “Ilo“ om. Simola Marjo 

FI JVA lbn Coriander’s Westwind ”Pusu” om. Riitta Heikkinen

FI JVA knn Meringue's Cranberry "Karppi" om. Erika Jylhä-Pekkala

FI JVA knn Meringue's Coraline "Liinu" om. Erika Jylhä-Pekkala

 

MVA

EE MVA NO MVA knn Riverside Fellow´s Child Of Sun Rise “Helmi” om. Marita Kivimäki 

FI MVA kn Avatar de Atrapasuenos om. Birgitta Immonen 

SE MVA(n) knn Cream Star's Easy To Touch om. Liisa Pyykkö 

FI MVA knn Terra Antyda Sani Kelly om. Inka Labba 

FI MVA sknn Comics Blue Replica om. Elisa Pietarila 

FI MVA nsnn Hummelviksgårdens Majestic Taika om. Anna Nikkilä 

C.I.B Juhellus President "Quint" om. Päivi Erkko-Koskinen

 


2014


KVA

FI & SE KVA Justlike Albireos Glow om. Antti ja Terhi Honkarinta

FI KVA Kulteen Strömmingsbådan om. Henri Kaakinen

FI KVA Alma om. Petri Ollikainen

 

JVA

NO JVA & POHJ JVA Lizsias Zamba om. Elisa Pietarila ja Pasi Vähäkuopus

FI JVA Blackpepoon Gin Knock Out om. Raija Gärding

FI JVA Flathounds Expect Fire om. Henna Mikkonen

FI JVA Ruokorapseen Bono om. Hanna Niskanen

FI JVA Miklaus Lucky One om. Arja Sihvonen

 

MVA

POHJ MVA & SE MVA(N) Perfect Beast Thanks Again om. Birgitta Immonen

FI & NO & EE MVA Tikrulan Taitava Taavi om. Susanna Vuoti ja Jukka Kurkela

FI MVA Cream Star's Easy to Touch om. Liisa Pyykkö

FI MVA HEJW-13 HEW-13 PMJV-13 PMV-13 JV-13 Riverside Fellow´s Child Of Sun Rise om. Marita Kivimäki

FI MVA Riverside Fellow´s Brilliant Star om. Marita Kivimäki

 


2013


KVA

FI KVA Weljesten Galadriel Au, om. Lotta Seppinen

FI KVA Arwolan Alpertti, om. Arto Ollikainen

TVA

FI TVA Ruokorapseen Aurora om. Teija Hemmilä

JVA

FI JVA Meringue's Solada, om. Erika Jylhä-Pekkala

FI JVA Boompaw's Suzuki Marauder, om. Taina Kytölä & Juha Pelttari

FI JVA SE JVA Lizsias Zamba, om. Elisa Pietarila & Pasi Vähäkuopus

MVA

FI MVA Fågeltorps Korkki Kungsörn, om. Raija Gärding

POHJ & FI & NO & SE(n) MVA Juhellus President, om Päivi Erkko-Koskinen

FI MVA Mellan Rickey, om. Leena Alatalo

C.I.B FI MVA SE MVA(N) Cimramin Himouimari, om. Aija Ryyppö

FI MVA Karvin Happy's Starling, om. Meeri Kallio

FI MVA Chaffinch On Cloud Nine, om. Marita Kivimäki

FI MVA SE(u) CH Mäkiharjun Easy So Easy, om. Sanna Möttönen

C.I.B EE MVA LV MVA Cimramin Faustoso, om. Anu Ollila

FI MVA FI JVA Mallorn's Comet, om. Kaisa Kauppinen & Hannu Rastas

FI MVA S MVA(N) Toffedreams Paparazzi, om. Katja Korhonen ja Kai Saari

C.I.B,FIN MVA,NO MVA,EE MVA Perfect Beast Thanks Again, om. Seppo Immonen

 

 


2012


KVA

FI KVA Goldgingers Red Hot Pepper om. Miia Valkama

FI KVA Owla Salan Ete om. Jukka Juvani ja Anne Alasimonen

AVA

FI AVA Emkristina's Bark At The Moon om. Henna Mikkonen

JVA

POHJ & NO JVA Mäkiharjun Xingxing om. Erika Jylhä-Pekkala

FI JVA Pendolinon Boney M om. Marjo  Salmela

FI JVA Castleheath´s Noonscape om. Hilkka Linnakangas

NO & SE & POHJ JVA Owla Salan Ensoleille om. Petri Ollikainen

FI JVA  Lizsias  Zamba om. Elisa Pietarila ja Pasi Vähäkuopus

MVA

FI & SE(N) MVA & C.I.B. Cimramin Fontana om. Sini Tuokila

FI & SE(N) MVA Cimramin Haluaa Toimia om. Paula Sarkkinen

SE (N) MVA Mysis Island Mist om. Pia Poikajärvi

FI MVA Mallorn's Comet om. Kaisa Kauppinen ja Hannu Rastas

C.I.B. & POHJ & FI & SE(N) & NO MVA Juhellus Pretty Flame om. Olavi Koskinen ja Päivi Erkko-Koskinen

FI MVA Toffedreams Paparazzi om. Katja Korhonen ja Kai Saari

FI MVA Biehkan Kaiku om. Katja Sikala

 


2011


JVA

lbn FI JVA NO JVA SE POHJ JVA Buckthorn’s Coriander ”Sara” om. Riitta Heikkinen

knu FI MVA & FI & NO & SE & POHJ JVA Cream Star's Arctic Icemoon, om. Liisa Pyykkö

lbu FI JVA Pendolinon Badding "Sisu" om. Pekka Savela

lbu FI JVA FI MVA Game Sparkles`s Väinö "Väinö" om. Minna Säily

lbu FI JVA NO JVA SE JVA POHJ JVA Hietsun Game Boy "Veikka"om. Vuokko & Teijo Matero

lbn FI JVA NO JVA SE JVA POHJ JVA Dark Water’s Cantillon Iris ”Tuuli” om. Riitta Heikkinen

lbn FI JVA Owla Salan Ensoleille om. Petri Ollikainen, Oulunsalo

knn FI JVA Meringue's Wildberry "Piret" om. Erika Jylhä-Pekkala, Taina Kytölä ja Juha Pelttari

knn FI & SE JVA Mäkiharjun Xingxing "Sini" om. Erika Jylhä-Pekkala

nsnu SE JVA NO JVA POHJ JVA Waterfox Enrico "Väinö" om. Tiina Vaitiniemi

sknu FI JVA SE JVA NO JVA POHJ JVA Conover›s Be A Bricklayer "Immu" om. M. Vaarala

FI MVA FI JVA  Cosmona´s Indian Summer, om. Hilkka Linnakangas

KVA

FI KVA Namusillan Heinähukka om. Pekka Laurikkala                             

MVA

FI & NO (n) MVA Cimramin Faustoso  om. Anu Ollila

FI MVA Perfect Beast Thanks Again om. Birgitta ja Seppo IMMONEN ,Oulu

POHJ & FI & NO & SE (n) MVA Juhellus Pretty Flame om. Päivi Erkko-Koskinen ja Olavi Koskinen

C.I.E. & NO & SE (n) MVA Juhellus More Than Flame om. Elena Koskinen ja Päivi Erkko-Koskinen

FI MVA Terra Antyda Sani Relica, om. Inka Labba

FI MVA Jay-Jay`s Handyman, om. Maisa Reinikka

SE & NO & POHJ & C.I.B  MVA Curlicue`s Cyriana, om. Anu Ollila ja Paula Sarkkinen


2010


KVA

lbu SE KVA Masterkeys Seeker of Merganser "Retu" om. Terhi ja Antti Honkarinta, Oulu

JVA

lbu FI JVA NO JVA Hietsun Game Boy om. Vuokko & Teijo Matero, Tyrnävä

lbu SE JVA POHJ JVA Saskian Foxtrot ”Foxi” om. Kaisa Rimpiläinen, Vihanti

knn SE JVA Mäkiharjun Ximena "Mette" om. Erika Jylhä-Pekkala & kasv., Lasikangas

knn FI JVA Mäkiharjun XingXing "Sini" om. Erika Jylhä-Pekkala, Lasikangas                               

MVA

knn FI MVA Chaffinch Same To You "Loviisa" om. Marita Kivimäki , Oulu

knu FI MVA Cream Star's Arctic Icemoon "Roni" om. Liisa Pyykkö, Oulu


2009


KVA

sku FI KVA Biehkan Kaiku om. Katja Sikala, Haapajärvi

lbu FI KVA Masterkeys Seeker of Merganser "Retu" om. Terhi ja Antti Honkarinta, Oulu

JVA  

lbu FI JVA Hietsun Game Boy om. Vuokko & Teijo Matero, Tyrnävä

lbu FI JVA NO JVA Saskian Foxtrot ”Foxi” om. Kaisa Rimpiläinen, Vihanti

knn FI JVA Mäkiharjun Ximena "Mette" om. Erika Jylhä-Pekkala & kasv., Lasikangas


2008


JVA                                  

lbu FIN JVA Bear's Mastercraft "Aatu" om. Kirsi Virtanen ja Pekka Pulkka

lbu FIN & S JVA Boompaw's Ruddy Duck "Erki" om. Taina Kytölä & Juha Pelttari

lbn S JVA Boompaw's Baikal Teal "Noora" om.Taina Kytölä & Juha Pelttari

lbu FIN MVA, N JVA Bear's Romeo "Romi" om. Kaisa Rimpiläinen

lbu FIN JVA Tawastway's Quick Quack "Taavi" om. Anne Heponiemi, Kiiminki

lbn FIN JVA Jummin-Jammin Nightwish "Opri" om. Teija Hemmilä                                           

KVA                                  

lbu FIN KVA Reminds Justin Black "Ookke" om. Vuokko & Teijo Matero

sku FIN & S KVA Toffedreams Willy-Nilly Kickapoo "Svansen" om. Vesa Turunen

lbn FIN KVA Markkisten Havis Amanda "Amanda" om. Maarit Saarinen                                       

MVA                                  

sku FIN MVA Celtair Morning Fly "Into" om. Johanna Myllyharju & Antti Korhonen

lbu FI MVA Game Sparkles`s Väinö "Väinö" om. Minna Säily 

chnu Kans MVA Batzi's Mary Read "Nasti" om. Arja ja Tapio Sihvonen

knu FIN MVA Greenhill's Flat Out "Kasper" om. Mervi Ruutikainen

lbn FIN MVA Markkisten Icy Margarita "Reetta" om. Maarit Saarinen

kknn FIN & N MVA Cimramin Dilemma "Ata" Om. Sari Mäki

kknu FIN & N MVA S MVA(N) Softmaple Cimramin Jorneyman "Denzel" Om. Paula Sarkkinen

knn FIN MVA Hepoharjun Benita "Nita" om. Virpi Byman & Jonna Kuisma


2007


MVA                                  

sku FIN MVA Toffedreams Summit "Smart" om. Marja Reinikka
skn FIN MVA Emkristina's Boombender "Taika" om. Arja Konttinen
chnn FIN MVA Batzi's Mary Read "Nasti" om. Arja ja Tapio Sihvonen
kkn IRL & N MVA Springcurl Keepthefaith, "Kaneli" om. Paula Sarkkinen
kkn FIN & N MVA Springcurl Persuasion, "Yaya" om. Paula Sarkkinen
lbu FIN MVA Boompaw's Ruddy Duck "Erki" om. Taina Kytölä & Juha Pelttari
knu FIN MVA Golden Mist Sunset Beach "Pete" om. Liisa Pyykkö
chnu PL MVA Batzi's Arnac Merlin "Vili" om. Marjaana & Ari Siltakoski
sku FIN MVA & EST MVA Toffedreams Scuff'n Puff "Wilson" om. Riitta Niemelä
kkn S (n) MVA, KANS MVA Racycurls Fram til Caballus "Freya" om. Hilkka Lindberg
knu FIN MVA Noudon Ice-Cool "Roope" om. Minna Laitila
sku FIN MVA Toffedreams Steady'n Ready "Luca" om. Jaana ja Heikki Aalto
knn FIN MVA Kokiksen Cajolerie Votre "Candy" om. Minna Oikarainen
skn FIN MVA Toffedreams Seven Steps to Heaven "Cindy" om. Katja ja Tomi Korhonen
sku FIN MVA Celtair Rustic Ranger "Nemo" om. Johanna Myllyharju ja Antti Korhonen               

JVA

lbn FIN JVA Boompaw's Baikal Teal "Noora" om. Taina Kytölä & Juha Pelttari
knn FIN & SE & NO & POHJ JVA Mäkiharjun Mainio Maija "Maija" om. Erika Jylhä-Pekkala
lbu FIN JVA Hallahanhen Bomba "Nuppi" om. Marita Merviö
lbn FIN JVA Sukkela Eufrosyyne "Elli" om. Pasi-Matti Paakkola

TVA

sknn FIN TVA Chiccoxen Hullabaloo "Selma" om. Pipa Pärssinen


2006


KVA                                    

FIN & S KVA Jummi-Jammin Frankenstein om. Tomi Sarkkinen
FIN KVA Namusillan Mustajuuri om. Pekka Laurikkala                                            

JVA

FIN JVA Chiccoxen all By Myself om. Piritta Pärssinen
FIN JVA Strongline's Funky om. Kai ja Päivi Saikkonen
FIN JVA Hallahanhen Asser om. Päivi ja Timo Männistö
S JVA Bear's Romeo om. Kaisa Rimpiläinen
N JVA Mailiksen Filippus om. Mikko Mathlin
N JVA Mäkiharjun Huoleton-Hemmo om. Minna ja Mika Martikkala
FIN & S JVA Mäkiharjun Mainio-Maija om. Erika Jylhä-Pekkala
FIN & S & N JVA Vassuggens Njorun Allvismal om. Elisa Pietarila ja Pasi Vähäkuopus
FIN JVA Tawastway's Knockabout om. Matti Tero
FIN JVA Adventurer's Blanc De Blancs om. Kaija Partanen                                            

MVA

FIN MVA Gill's Comeback om. Tanja Tenhonen
FIN MVA Trewater Phelix om. Tiina Ståhlberg & Sari ja Ilpo Harju
FIN MVA ja S & N MVA(n) ja KANS MVA Cimramin Choko om. Anu Ollila
FIN MVA ja S & N MVA(n) ja KANS MVA Cimramin Cranberry om. Paula Sarkkinen
FIN & KANS MVA Springcurl Agneta om. Paula Sarkkinen
FIN & EST & N & KANS MVA S MVA(n) Batzi's Arnac Merlin om. Marjaana ja Ari Siltakoski
FIN & KANS MVA S MVA(n) Juhellus Kind of Fame om. Olavi Koskinen & Päivi Erkko Koskinen
FN MVA Adventurer's Blanc De Blancs om. Kaija Partanen


2005


KVA                                  

Lbu FIN KVA Firepoint's Laughing Larry om. Timo Luomanen
Kku FIN KVA Vilsans Nordanvind om. Petri Paavola

JVA

Lbu FIN JVA BearŽs Romeo om. Kaisa Rimpiläinen
Lbu FIN JVA Mailiksen Filippus om. Mikko Mathlin                                            

MVA

Kkn Caballus Que Sera KANS MVA om. Päivi Erkko-Koskinen ja Olavi Koskinen
Kkn Springcurl Agneta N MVA, S(N)MVA om. Paula Sarkkinen
Sku Toffedreams Willy-Nilly Kickapoo KANS MVA, N MVA om. Vesa Turunen                              

MVA & TVA & JVA

Nsnu Mäkiharjun Huoleton Hemmo FIN MVA, S JVA, FIN TVA om. Minna ja Mika Martikkala


2001


TVA

lbn FIN TVA Sukankantajan Ansku, Ritva Leinonen, Oulu
nsnu FIN TVA Mintramain Brutus, Lauri Anttonen, Oulu

JVA

sknn FIN MVA FIN JVA Tårpilen's Alchemilla, Elisa Pietarila & Pasi Vähäkuopus, Pudasjärvi        

KVA (PK)

sknn FIN J&M&TVA FIN KVA Muscatel, Piritta Pärssinen, Oulu                                            

MVA

sknn FIN MVA Champerin Daami, Arja Kontinen, Oulu


2000


MVA

knn FIN MVA Wildmagic Movistar, Eija Koskela, Oulu

TVA

sknn FIN TVA Chiccoxen All By Myself, Piritta Pärssinen, Oulu


1999


MVA

lbu FIN MVA Mailiksen Alibaba, Ari & Tarja Nyman, Veikkola
kku KANS MVA BRV-95 Curlicues Hot Choice, Petri Paavola, Tyrnävä
skn FIN MVA Tårpilen's Alchemilla, Elisa Pietarila & Pasi Vähäkuopus, Pudasjärvi                      

JVA

knu FIN MVA FIN JVA Golden Mist Santana, Liisa Pyykkö, Oulu
lbn FIN JVA Kokkokallion Ronja, Ann-Mari Skutnabb, Oulu
lbu FIN JVA Mailiksen Xavier, Mikko Mathlin, Pattijoki
lbn FIN JVA Bartender's Licence To Kill., Lauri & Minna Ylinen, Kiiminki
lbu FIN JVA Juice, Antti & Ulla Junttola, Liminka

KVA

lbu FIN KVA N KVA Lycik Spencer, Eija & Pentti Åman, Oulunsalo


1997


KVA

lbn FIN&S KVA POHJ KVA Sirmakan Dolore, Eija & Pentti Åman, Oulunsalo                            

MVA

kkn FIN&EST MVA KANS MVA Oak's Qui Vive, Olavi Koskinen
knn FIN MVA Golden Mist Raising Sun, Anneli & Mikko Sarkkinen
lbn FIN MVA Mailiksen Apilankukka, M.Lappeteläinen & M.Saarenpää
lbn FIN MVA Mailiksen Lumikki, Maissi Lappeteläinen
lbu FIN MVA Mailiksen Åloneuvos, Marjo Törmänen
kkn FIN MVA Oak's Up-To-Date, Reija Keränen
knu FIN MVA Solstrimmans Reggae, Anne Kyllönen-Aho
kkn FIN, EST MVA S MVA Oak's Qui Vive, Olavi Koskinen
lbn FIN MVA Bingelin Dancing Queen, Vuokko Matero                                            

JVA

sku FIN JVA Bachelor, Ritva Lehmus
sknu FIN T&K&MVA FIN JVA Merjun Nuhanenä, Pekka Jyrinki
sknn FIN MVA FIN JVA Muscatel, Piritta Pärssinen
spinone FIN JVA Paparazzi, Mikko Ala-Kojola
lbn FIN JVA Yelper's Snowball, Helena, Kalervo Jussinniemi

AVA

knu FIN AVA Mellan Jerry Cotton, Heidi Immonen     


1996


KVA

lbu POHJ KVA Ethusan Koltiainen, Raija Matikainen, Talviainen
lbn S KVA Sirmakan Dolore, Eija, Pentti Åman, Oulunsalo

MVA

lbn FIN MVA Biggas Tanya Brown, Paula Kuivas, Oulu
knn FIN MVA Dinky Kiss Me Katina, Meeri Kallio, Oulu
sknn FIN MVA Muscatel, Piritta Pärssinen, Oulu
knn FIN MVA Mäntypirtin Jolanda, Marjaana Pohjalainen, Karttu
knn FIN MVA Mäntypirtin Sametti, Marjut Nieminen, Muhos
sknu FIN MVA Pelurin Roni, Marja, Vesa Turunen, Kempele

JVA

lbn FIN JVA Pine Coat's Exekuutti, Pauli Hänninen, Kuopio
knu FIN JVA Popedus, Riitta Heikkinen, Oulu
lbn FIN JVA Mailiksen Ursula Andrews, Sari Vilponen Oulu
lbn FIN JVA Mailiksen Valko-Vuokko, Matti Tero, Oulu
lbn FIN JVA Mailiksen Yksin-Tuumin, Matti, Liisa Tero, Oulu


1995


KVA

sknu FIN T & MVA FIN KVA Merjun Nuhanenä, Pekka Jyrinki, Oulainen
lbu FIN KVA Ontario, Teijo Matero, Tyrnävä
lbn FIN KVA Sirmakan Dolore, Eija & Pentti Åman, Oulunsalo

MVA

kkn FIN MVA Curlicue's Hot Pepper, Hilkka Lindberg, Reisjärvi
knn FIN MVA Hiekkakankaan Prima-Dolly, Sari & Ilpo Harju, Raahe
lbu FIN MVA Mailiksen Ville-Vallaton, Maissi Lappeteläinen & Pirjo&Tapio Koivukangas, Martinniemi
kkn FIN & S MVA BRSV-95 Curlicue's Hot Choice, Petri Paavola, Tyrnävä
kkn FIN MVA EST MVA Darelyn Yves, Päivi Erkko & Olavi Koskinen, Liminka                              

JVA

lbn FIN JVA Bubbling Wilhelmina, Marita Merviö & Ulla-Maija Lumme, Tupos
lbn FIN JVA Mailiksen Samantha, Jaana Hakkarainen, Alapitkä
kkn FIN JVA JV-91 Oak's Orestes, Päivi Erkko & Olavi Koskinen, Tupos
lbn FIN MVA FIN JVA Pheasant's Eglantine, Jukka Välitalo, Oulu
nsnn FIN JVA Wildfox Agata, Leena Hänninen, Sotkamo
nsnn FIN JVA Wildfox Angela, Leena Hänninen, Sotkamo
lbn FIN JVA Yelper's Diana, Helena ja Kalervo Jussinniemi, Pyhäsalmi


1994


MVA

kkn FIN MVA Darelyn Yves, Päivi Erkko & Olavi Koskinen, Tupos
lbn FIN MVAPheasant's Eglantine, Jukka Välitalo, Oulu
knu FIN MVA Frederik, Kaija Jämsä, Muhos
knn FIN MVA Golden Mist Meadow Sweet, Minna Keränen, Muhos

JVA

nsnn FIN JVA Applehills Ding Dong, Leena Hänninen, Sotkamo
lbn FIN JVA Denisejean, Sirpa Suvanto, Oulu
lbn FIN JVA Siri-Johanna, Eero Kokko, Oulu
lbn FIN JVA Vicky, Jorma Lindberg, Reisjärvi
sknn FIN MVA FIN JVA Vilkeri Supero, Elisa Marttila & Pasi Vähäkuopus, Pudasjärvi


1993


MVA

kknu SF MVA NAMINAMIN SULO om. Reija Paavola, Tyrnävä
knn SF MVA GOLDEN MIST FARRAH om. Elisa Marttila ja Pasi Vähäkuopus, Pudasjärvi
lbn SF MVA SF MVA MAILIKSEN MISTRALS DAUGHTER om. Maissi Lappeteläinen, Valkeiskylä
sknn SF MVA VILKERI SUPERO om. Elisa Marttila ja Pasi Vähäkuopus, Pudasjärvi                      

JVA

knu SF JVA JOONAS om. Heli & Jarmo Hemmoranta, Oulu
lbn SF JVA ATSALEEA om. Hannu Laukkanen, Muurasjärvi
lbn SF JVA CASSIE om. Risto Nilosaari, Muhos
lbu SF JVA MAILIKSEN LAISKA-JAAKKO om. Pirjo & Tapio Koivukangas, Martinniemi
sknu SF JVA FLATTS SARAH'S YMER om. Arja Konttinen & Risto Sassi, Oulu


1992


KVA

lbn SF KVA ETSUSAN KOLTIAINEN om. Raija Matikainen, Talviainen
lbu SF KVA YELMERIN HECTOR om. Markku Sippari, Tyrnävä
lbu SF KVA ETHUSAN PAHOLAINEN om. Teijo Matero , Tyrnävä

MVA                                    

knu SF MVA DREAM MAX SUMMER BEAR om. M&P Nieminen, Muhos
kkn SF & ESP MVA OAK'S OFELIA, om. Tuula Karjalainen, Oulu

JVA

knu SF JVA EXACUM om. Eeva Veijola, Jääli


1991


 MVA

kknn SF MVA OAK'S OFELIA om. Tuula Karjalainen, Oulu

JVA

lbu SF JVA AMIRAALI om. Antti Palva, Oulu
lbn SF JVA BRUNELLIN RUBUSSAXATILIS om. Kalervo Jussinniemi, Pyhäsalmi
knu SF JVA MÄNTYPIRTIN AMIKKI om. Eeva Välitalo, Jokirinne
lbn SF JVA ETHUSAN DORKA DONNA om. Jukka Välitalo, Oulu


1990


KVA

lbu SF KVA FALCON OF DRAKESHEAD om. Raija Matikainen

MVA

knn SF MVA MYRIAM ENERGETIC ELSIE om. Marjut Nieminen
lbn SF MVA SPRUSEHILL'S BONITA om. Jaana Luostarinen-Jämsä ja Eino Jämsä ja Hilkka Kovalainen
lbn SF MVA MAJIK MINNIE MOOCHER om. Jaana Luostarinen-Jämsä ja Eino Jämsä

MVA & JVA

skn SF J&MVA FLATTS LUCKY QUITE om. Ritva Lehmus

MVA & TVA

sku SF M&TVA MERJUN NUHANENÄ om. Pekka Jyrinki


1989


 JVA

lbu SF JVA HIRO om. Olavi Koskinen, Liminka

MVA

chnn SF MVA AMABLEARROY om. Raili Alanen, Oulunsalo
chnn SF MVA OLALIS BERTTA om. Tapio Sihvonen, Oulunsalo
knu SF MVA MELLAN ANTHONY om. Jorma Hongisto, Kempele                                           

TVA

knu SF TVA FREDERIK om. Kaija Jämsä, Muhos

MVA & TVA

knn SF M&TVA ETHUSAN WARRE WETTEX om. Raija Matikainen, Talviainen

MVA & KVA

lbu SF&N KVA SF MVA ETHUSAN YLIVETO, om. Raija Matikainen, Talviainen


1983


lbu SF MVA JVA CARO om. Reijo Kangas, Oulu
knu SF JVA CAESAR om. Kaisu ja Keijo Lotvonen, Oulu
knu SF JVA SF MVA TVA GOLDENDALE EVERBRAVE om. Jaana Pajala


1982


lbn SF MVA & SF JVA PIHAIN ARDISIA om. Kaija Arrelo, Oulu
lbu SF JVA PEPI om. Matti Kaikkonen, Oulu 


1981


lbn SF JVA LURVENS SAIJA om. Kari Mäkeä


1980